1. Sınıf Türkçe Büyük Harf Kullanımı Etkinlikleri (2 Sayfa)

Açıklama:

 

1. Aşağıda verilen kelimelerden yazımı doğru olanlarını istediğiniz renge boyayınız.
2. Aşağıda verilen sorulardaki boşlukları doldurunuz.
3. Aşağıdaki görsellere isim vererek örnekteki gibi yazınız.
4. Aşağıda verilen cümlelerdeki hatayı düzelterek tekrar yazınız.

1. Sınıf Türkçe Bilmeceler İle Görselleri Eşleştirme 5

Açıklama:

 

5. grup harfler ile başlayan görseller ile bilmeceleri eşleştirme çalışmasıdır. Sol kısımda bilmeceler sağ kısımda büyük punto ile harfler ve görseller vardır. Hem harfleri tekrar etmiş olur, hem görselleri boyayarak eğlenir hem de bilmeceleri okuyarak bilmece öğrenmiş olur.

1. Sınıf Türkçe Bilmeceler İle Görselleri Eşleştirme 4

Açıklama:

 

4. grup harfler ile başlayan görseller ile bilmeceleri eşleştirme çalışmasıdır. Sol kısımda bilmeceler sağ kısımda büyük punto ile harfler ve görseller vardır. Hem harfleri tekrar etmiş olur, hem görselleri boyayarak eğlenir hem de bilmeceleri okuyarak bilmece öğrenmiş olur.

1. Sınıf Türkçe Bilmeceler İle Görselleri Eşleştirme 3

Açıklama:

 

3. grup harfler ile başlayan görseller ile bilmeceleri eşleştirme çalışmasıdır. Sol kısımda bilmeceler sağ kısımda büyük punto ile harfler ve görseller vardır. Hem harfleri tekrar etmiş olur, hem görselleri boyayarak eğlenir hem de bilmeceleri okuyarak bilmece öğrenmiş olur.

1. Sınıf Türkçe Mektup Kağıdı

Açıklama:

 

Mektup yazmak için mektup kağıtları. 2 sayfa ve farklı aralıklı 2 dosya. Atatürk ve bayrak görselli .

1. Sınıf Türkçe Bilmeceler İle Görselleri Eşleştirme - 2

Açıklama:

 

2. grup harfler ile başlayan görseller ile ile bilmeceleri eşleştirme çalışmasıdır. Hem harfleri tekrar etmiş olur, hem görselleri boyayarak eğlenir hem de bilmeceleri okuyarak bilmece öğrenmiş olur.

1. Sınıf Türkçe Bilmeceler İle Görselleri Eşleştirme - 1

Açıklama:

 

1. grup harfler ile başlayan görseller ile ile bilmeceleri eşleştirme çalışmasıdır. Hem harfleri tekrar etmiş olur, hem görselleri boyayarak eğlenir hem de bilmeceleri okuyarak bilmece öğrenmiş olur.

1. Sınıf Türkçe Çizgili Deftere Geçme Etkinliği-2

Açıklama:

 

Çizgili deftere geçmek için sağ tarafı boş bırakılmış çizgili kağıt üzerinde mevsimler şiiri ve altında sorular. Öğrenciye şiiri okutup tekrar yazdırarak çizgili deftere geçiş etkinliği yaptırabilirsiniz. Şiir ve sorular alıntıdır.

1. Sınıf Türkçe Çizgili Deftere Geçme Etkinliği

Açıklama:

 

Çizgili deftere geçmek için sağ tarafı boş bırakılmış çizgili kağıt üzerinde şiir. Öğrenciye şiiri okutup tekrar yazdırarak çizgili deftere geçiş etkinliği yaptırabilirsiniz. Şablon ve şiir alıntıdır.

Bugün 0

Toplam 149023