3. Kahoot

Kahoot, uygulaması ve hazırlanması çok basit olan bir platformdur. Bilgisayardan www.kahoot.com giriyoruz ve öğretmen olarak üye oluyoruz.  Daha sonra anket, sınav, tartışma ve oyun seçeneklerinden birini seçiyoruz. 
Sınav için önceden hazırladığımız soru ve cevapları giriyoruz. Süreyi belirliyoruz. İstersek soruları görseller ile destekliyoruz. Doğru cevabı işaretliyoruz ve soruları girdikten sonra sınavı kaydediyoruz. Sınavı herkese açık ya da sadece davetli yapabiliriz.

Mod olarak klasik modu seçiyoruz. Sistem size bir pin kodu veriyor. Hazırladığımız sınavları öğrencilere sınavın kodunu veriyoruz. (örnek pin 6279780 gibi) 

Öğrenciler internete bağlı tablet, telefon ve bilgisayar ile www.kahoot.it sitesine girip ya da kahoot uygulamasını indirip kodu girerek sınava giriyorlar. Girişte ad ve soyadlarını yazıyorlar. İstediğimiz kişi sayısına ulaşınca sınavı başlatıyoruz. Bilgisayarda sorular geliyor. Şıklar ise başlarında şekiller ile geliyor. Sınava katılanlar ise sadece telefon, tablet ya da bilgisayarlarından şekilleri seçiyorlar. Verilen süre içerisinde her soruyu yanıtlıyorlar. Sınav bitince ekranda sonuçlar çıkıyor. 
Hem kağıttan tasarruf ediyoruz hem de zamandan kazanıyoruz. 
 
Kullanım videosunu izlemek için Tıklayınız.
 

2 Joomag 

Proje aktivite çalışmalarınız ile bir dergi oluşturabilirsiniz ve Pdf formatında indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılabilir ve emded yapılabilir. Dakikalar içinde muhteşem dergiler hazırlayabilirsiniz. Derginizi hazırlamak için mutlaka bir PDF dosyasını önceden hazırlamış olmanız gerekiyor. Pdf olarak hazırladığınız ödevleri dergi yaparak online olarak öğrencilerinize gönderebilirsiniz. 

Kullanım videosunu izlemek için Tıklayınız.

Örnek bir çalışma görmek için Tıklayınız. 

Kaynak

1- Padlet

Değerlendirlemer, tartışmalar yapabileceğiniz, farklı medya formatlatını destekleyen dijital sanal bir duvardır. Embed fonksiyonu da mevcuttur ve ücretsiz bir uygulamadır. Bir proje günlüğü oluşturmak için harika bir araç olarak kullanılabilir.
Örneğin bir padlet açıp belirli bir konu hakkında insanların düşüncelerini yazmalarını isteyebilirsiniz.

Örnek bir padlet açtım. Arka plan, biçim vs. yi açan kişi değiştirebilir. Sizde birşeyler yazabilirsiniz. Velilere ödevleri yazmak, ortak fikirleri almak vs için kullanabilirsiniz. 

Örnek bir Padlet görmek için Tıklayınız.
Padlet kullanım videosunu için Tıklayınız.


https://tr.padlet.com/dashboard

Web 2.0 Nedir?:
O'Reilly Media tarafından 2004'de kullanılmaya başlayan bir sözcüktür ve ikinci nesil internet hizmetlerini - toplumsal iletişim sitelerini, vikileri, iletişim araçlarını, folksonomileri- yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar.

Bugün 187

Toplam 200624