3. Sınıf Matematik Gizli Çarpma Yolu Zeka Oyunu - 1

Açıklama:

 

Tabloda verilen gizli yolları örnekteki gibi çarpma işlemi yoluyla bulunuz.

Apartman Oyunu

Açıklama

Çalışma 3 sayfadır. 3x3 ve 4x4 örnek ve sorular vardır. Apartmanlar oyunu bir tür sudoku oyunudur. Apartmanlar oyununda tablonun içine yerleştireceğiniz sayılar apartmanın yüksekliğini, tablonun dışında verilen sayılar ise o yönden bakıldığında daha yüksek apartmanların arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını göstermektedir. Oyunun amacı verilen aralıktaki rakamları her satırda ve her sütunda birer kez yer alacak şekilde diyagramı doldurmak. Doldururken tablonun dışındaki sayılara dikkat etmelisiniz. İngilizce adıyla skyscrapers’dır.

 

 

ABC Bağlama - 4

Açıklama

:

36'lı oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 3

Açıklama

:

25'lİ oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 2

Açıklama

:

16'lı oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 1

Açıklama

:

9'lu oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

Sihirli Piramit - 3

Açıklama

:

Her piramit yukarıdan tabana kadar sayıları boyayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez boyuyoruz. Her sıradan bir sayıyı boyuyoruz. Boyanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak. 2. oyuna göre biraz daha zorlaştırdım.

 

Sihirli Piramit - 2

Açıklama

:

Her piramit yukardan tabana kadar sayıları boyayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez boyuyoruz. Her sıradan bir sayıyı boyuyoruz. Boyanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak. 1. oyuna göre biraz daha zorlaştırdım.

 

Sihirli Piramit - 1

Açıklama

:

Nasıl oynanır: Her piramit yukardan tabana kadar sayıları karalayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez karalıyoruz. Karalanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak.
Not: Cevap anahtarını da ekledim 

 

 

1. Sınıf İlkokuma 1. Grup Ele Sihirli Piramit Bulmacası

Açıklama:

Arkadaşlar piramit şeklindeki bulmacamızın içerisindeki peteklerde e, l, el ,le ve ele kelimeleri yer almaktadır. Ele kelimesi aşağıdan yukarıya bir yol izleyerek dizilmiştir. Öğrencimiz bunu bularak boyar ve yolu bulur. Ele kelimesini pekiştirir. Boyarken eğlenir ve öğrenir. Zihinsel egzersiz yapar.


1. Sınıf İlkokuma 1. Grup El Sihirli Piramit Bulmacası

Açıklama:

Arkadaşlar piramit şeklindeki bulmacamızın içerisindeki peteklerde e, l, el ve le kelimeleri yer almaktadır. El kelimesi aşağıdan yukarıya bir yol izleyerek dizilmiştir. Öğrencimiz bunu bularak boyar ve yolu bulur. El kelimesini pekiştirir. Zihinsel egzersiz yapar.

 

1. Sınıf İlkokuma 1. Grup E Sihirli Piramit Bulmacası

Açıklama:

Arkadaşlar piramit şeklindeki bulmacamızın içerisindeki peteklerde e, l, el ve le kelimeleri yer almaktadır. E harf aşağıdan yukarıya bir yol izleyerek dizilmiştir. Öğrencimiz bunu bularak boyar ve yolu bulur. E harfini pekiştirir. Boyarken eğlenir ve öğrenir. Zihinsel egzersiz yapar.

 

 

 

Sihirli Piramit Zeka Oyunu - 1

Açıklama:

 

Nasıl oynanır: Her piramit yukardan tabana kadar sayıları karalayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez karalıyoruz. Karalanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak.
Not: Cevap anahtarını da ekledim

Arama