Eğitimde Güzel Uygulamalar

 

Apartman Oyunu

Açıklama

Çalışma 3 sayfadır. 3x3 ve 4x4 örnek ve sorular vardır. Apartmanlar oyunu bir tür sudoku oyunudur. Apartmanlar oyununda tablonun içine yerleştireceğiniz sayılar apartmanın yüksekliğini, tablonun dışında verilen sayılar ise o yönden bakıldığında daha yüksek apartmanların arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını göstermektedir. Oyunun amacı verilen aralıktaki rakamları her satırda ve her sütunda birer kez yer alacak şekilde diyagramı doldurmak. Doldururken tablonun dışındaki sayılara dikkat etmelisiniz. İngilizce adıyla skyscrapers’dır.

 

 

ABC Bağlama - 4

Açıklama

:

36'lı oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 3

Açıklama

:

25'lİ oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 2

Açıklama

:

16'lı oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

ABC Bağlama - 1

Açıklama

:

9'lu oyun. Oyunun amacı tüm noktaları kullanarak, birbiriyle kesişmeyecek yatay ve dikey çizgilerle aynı harfleri birbirine bağlamaktır. Cevap anahtarını da ekledim.

 

Sihirli Piramit - 3

Açıklama

:

Her piramit yukarıdan tabana kadar sayıları boyayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez boyuyoruz. Her sıradan bir sayıyı boyuyoruz. Boyanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak. 2. oyuna göre biraz daha zorlaştırdım.

 

Sihirli Piramit - 2

Açıklama

:

Her piramit yukardan tabana kadar sayıları boyayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez boyuyoruz. Her sıradan bir sayıyı boyuyoruz. Boyanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak. 1. oyuna göre biraz daha zorlaştırdım.

 

Sihirli Piramit - 1

Açıklama

:

Nasıl oynanır: Her piramit yukardan tabana kadar sayıları karalayarak ulaşıyoruz. Her sayıdan bir kez karalıyoruz. Karalanan sayılar birbiri ile bağlantılı olacak.
Not: Cevap anahtarını da ekledim