Eğitimde Güzel Uygulamalar

 

 Yazı Tahtasına Yapıştırılabilir Çizgi Projem

Arkadaşlar proje tahtaya çizgi çizmenin zorluğundan dolayı ne yapabilirim düşüncesi ile deneme yanılma ile yaptım. Ben faydalandım. Size de faydası olması için paylaşıyorum.

Özellikler:
Çizgi yapışkan özellikte folyodan yapılıyor. Silinebiliyor. 300x17cm boyutlarında. Başına ev figürü koydum. Geçen sene alta bir satır kalanını üste ikinci satır yaptım. Üst satıra ben yazdım. Alt satıra da öğrenciler yazdılar. Bu sene yeni sisteme göre 4 cm- 5 cm - 4 cm aralıklı yaptırdım.

Avantajları:
Uygulaması kolay. Her ders tahtaya çizgi çizme derdinden kurtardı. Boya vs ile uğraşmaktan kurtuldum. Tahtaya çizgi çizmekten daha kolay. Sene sonunda sökmesi kolay.  İz bırakmıyor, leke yapmıyor ve tahtaya zarar vermiyor. Yapıştırma için zeminin düz olması yeterli. Geçen sene kılavuz çizgili yapmıştım bu sene dik temel harf için yaptırdım.

Kullanıma bağlı olarak çizgilerde kararma olduğu zaman bir beze kolonya veya daha iyisi sentetik tineri damlatıp siliyorum, eski haline dönüyor. Asetat kalemi ile yazılmazsa kolay siliniyor. Diğer kalitesiz mürekkepler bazen kararma yapıyor. Sentetik tiner ile sildik mi ilk gün ki durumuna dönüyor. Reklamcılara yaptırın arkadaşlar. Yaptıramayan arkadaşlar varsa beni arayabilir, proje hakkında soru sorabilir: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  0532 060 8606

Bu Sene Sınıfıma Yaptığım Çalışma:

Nasıl Yapıştıracağız?

Nasıl Kullanacağız?

 

  İki haftada bir silmekte fayda var. Karardığında bir miktar sentetik tiner döküp silin eski haline dönecektir.

 

Sökülünce İz Kalır Mı?